A+ A A-

Şifalı Suları İle Sağlık Merkezi Kızılcahamam

KızılcahamamAnkara’nın kuzeyinde yer alan bir ilçe olan Kızılcahamam termal kaynakları ve kaliteli kaplıca tesisleri ile bilinir. Dağ yamaçlarına doğru yerleşen halkın çoğu da bu işletmelerde çalışır. Son yıllarda sağlık turizminin önem kazanması ve alternatif tıp yöntemlerinin önem kazanmasıyla bu kaynak suları ilçe gelirlerine büyük katkı sağlamıştır.

Kızılcahamam günümüzde Soğuksu Milli Parkı, termal tesisleri, maden suları, tarihi güzellikleri ve şenlikleri ile bilinir. Ankara’ya yakın olması nedeniyle çok sayıda yerli turisti ağırlar. Son yıllarda devlet makamlarının kongre ve toplantıları burada yapılmaktadır. Her türlü hastalığa iyi gelen kaplıcalar aileniz ve dostlarınızla gelip farklı deneyimler yaşayacağınız zamanlar oluşturmaktadır. Siz de doktorunuza danışarak bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

Spor ve Doğa

Kızılcahamam her mevsim farklı bir güzellikle karşımıza çıkar. Kışın bembeyaz karların yazın ise sımsıcak güneşin kapladığı sokaklarda rahatlıkla vakit geçirebilirsiniz. Milli parkları ve ormanları ile görülmeye değer bir yer olarak yanı başınızda bulunuyor. İlçeye geldiğinizde sizi karşılayan o kadar çok tabiat güzelliği var ki. Soğuksu Milli Parkı bunların başında geliyor. Burada yürüyüşten doğa fotoğrafçılığına kadar her türlü etkinliği gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Eğrekkaya, Çamlıdere ve Kurtboğazı barajlarında piknik de yapabilirsiniz. Ankara’ya nazaran yemyeşil güzellikteki bu ilçede doğanın tadını doyasıya çıkaracaksınız.

Gece Hayatı

Kızılcahamam’da gece hayatı genellikle otellerin barlarında renkli geçmektedir. Misafirler canlı müzikler ve modern ezgiler eşliğinde gönüllerince eğlenirler. Ayrıca kafe ve restoranların akşam programları da alternatif olabilmektedir.

Kültür ve Tarih

İlk çağlarda yerleşim yeri olarak kullanılan Kızılcahamam Hititlerden Lidyalılara, Perslerden Romalılara, Bizans’tan Osmanlı’ya kadar sayısız devleti topraklarında barındırmıştır. Malazgirt’ten sonra bölgeye yerleşen Oğuzların sayısız eser verdiği ilçe Selçuklu ve Osmanlılarla tamamen Türk kimliği kazanmıştır.

Saray Köyü Roma Harabesi, Gelin Kayası, Başköy Kalesi, Ağsar Kalesi ve Kız Kalesi yörenin ziyaret edebileceğiniz yerlerden. Soğuksu, Pirinç ve Su Festivali ile Çorak Panayırı katılabileceğiniz organizasyonlardan.

Konaklama

Kızılcahamam’da termal ve butik oteller ile pansiyonlarda rahatlıkla kalabilirsiniz. Ayrıca kaplıca tesislerinin sağladığı imkanlardan da faydalanmanız mümkün. Uygun ücretlerle hem tedavi hem de konaklama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

SAFRANBOLU TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Doğanın ve Tarihin İçinde Kaybolmak İsteyenler İçin; Odunpazarı

Doğanın ve Tarihin İçinde Kaybolmak İsteyenler İçin; Odunpazarı

Odunpazarı, Anadolu’da sadece Türklerin kurduğu önemli şehirlerdendir. Geleneksel Türk...

Binlerce Yıllık Kültürlerin Bekçisi-Beypazarı

Binlerce Yıllık Kültürlerin Bekçisi-Beypazarı

Beypazarı, Roma döneminde, İstanbul'u Ankara ve Bağdat'a bağlayan önemli ...

 

Tüm tatil bölgeleri »
Yasal Uyarı:
Bu site Safranbolu'yu tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. safranboluotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Uludağ Turları
Kayak Turları