A+ A A-

Yüksek Dağların Çevrelediği Yemyeşil Bir İlçe: Devrek

DevrekDevrek Zonguldak ilinin 55km uzaklıkta bir ilçesidir. Etrafı dağlarla çevrili olması nedeniyle bir çanak içerişime yerleştirilmiş görüntüsü verir. Yemyeşil ormanlarla kaplı olan Devrek şirin evleri ve bölgeye özgü bastonları ile ünlüdür.

Spor ve Doğa

Safranbolu’ya yakın konumu nedeniyle uğrayabileceğiniz yerlerden biri olmasını önerdiğimiz Devrek, piknik alanları, yürüyüş yapabileceğiniz ormanları, Yedigöller’e yakın konumu ve düzenlenen “Devrek Baston ve Kültür Festivali” ile sizlere alternatifler sunuyor.

Av turizminin de yaygın olduğu Devrek’te ayrıca Kral Mezarı’nı, 75 yıldır hiç büyümeden durduğuna inanılan Çam Ağacı’nı, kayalara sırtını yaslayan Beykoz Kalesi’ni gezebilirsiniz. Yemyeşil doğası, dağlardan akan derelerin buz gibi suyu ve kuşların cıvıltısı eşliğinde çayınızı yudumlayabileceğiniz güzellikteki bu yerde yerli halkın misafirperverliği de size her türlü güvenceyi sağlayacaktır.

Gece Hayatı

Devrek küçük bir kasaba olması dolayısıyla sakinliği ve huzuru bulabileceğiniz bir yer. Küçük ve şirin mekanlarında geleneksel müzikler ile içkinizi yudumlarken dostlarınızla sohbet edebilirsiniz.

Kültür ve Tarih

M.Ö. 5000 yıl öncesine dayanan tarihi ile Devrek Friglerden Perslere, Bizanslardan Osmanlı’ya kadar birçok kültüre ev sahipliği yapmıştır. Fatih Sultan Mehmet’in Amasra’yı fethetmesinden sonra kuruluşunu tamamlamıştır. Geçmişin izlerini taşıyan sokakları yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker. Yöreye özgü “Devrek Bastonu” sevdiklerinize götürebileceğiniz hediyelerdendir.

Konaklama

Zonguldak ilçesi olan Devrek ziyaretçilerine otel, pansiyon gibi konaklama imkanları sunuyor. Yıl boyu misafirlerini ağırlayan bu şirin köy sessiz sokakları ve güler yüzlü işletmecileri ile sizleri bekliyor.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

SAFRANBOLU TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Doğanın ve Tarihin İçinde Kaybolmak İsteyenler İçin; Odunpazarı

Doğanın ve Tarihin İçinde Kaybolmak İsteyenler İçin; Odunpazarı

Odunpazarı, Anadolu’da sadece Türklerin kurduğu önemli şehirlerdendir. Geleneksel Türk...

Binlerce Yıllık Kültürlerin Bekçisi-Beypazarı

Binlerce Yıllık Kültürlerin Bekçisi-Beypazarı

Beypazarı, Roma döneminde, İstanbul'u Ankara ve Bağdat'a bağlayan önemli ...

 

Tüm tatil bölgeleri »
Yasal Uyarı:
Bu site Safranbolu'yu tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. safranboluotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Uludağ Turları
Kayak Turları