A+ A A-

Karadeniz’in Hırçın Dalgalarına Karşı Sakin Bir Liman: Amasra

AmasraBatı Karadeniz’de Bartın’a bağlı bir ilçe olan Amasra 3000 yıllık tarihi geçmişi ve eşsiz görsel güzelliği ile Karadeniz’in dalgalarına yarenlik eden bir liman ilçesidir. Denize doğru uzanan burun kenarındaki iki koy ve ana karaya bağlı adaları ile misafirlerini hayran bırakan bir yerdir.

Spor ve Doğa

Hem denizciliğe hem de balıkçılığa dayanan kültürü ile şekillenen yerel sanatlarında ve eserlerinde Karadeniz kültürünü görmek mümkünken ormanlık alanları ve tarihi evleri ile muhteşem bir miras olarak karşımızda durmaktadır. Karadeniz’in hırçın dalgalarından koparılan çeşit çeşit balıkları, bu balıkları taze taze tadabileceğiniz lokantaları, otelleri, pansiyonları ve apartları ile turizmin canlı olduğu bir ilçe Amasra.

Gece Hayatı

Amasra denize karşı kurulan restoran, cafe ve barları ile misafirlerinin hem tatil yapmasına hem de doya doya eğlenmesine imkan tanıyor. Karadeniz ve modern müziklerin çalındığı bu mekanlarda gönlünüzce dans etmeniz mümkün.

Kültür ve Tarih

Amasra’da yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki. 3000 yıllık tarihinde Fenikelilerden Perslere, Cenevizlilerden Bizanslılara kadar birçok topluluğa ev sahipliği yapmış ve son olarak Osmanlı egemenliğinde olmuştur. Bu kadar topluluğun kültürü ile şekillenen yapısı nedeniyle bugün yerli ve yabancı turistlere tarihsel bir gezi imkanı tanıyor.

Siz de Amasra’ya geldiğinizde Roma döneminde yapılan Amasra Kalesi’nden bölgenin eşsiz manzarasını izleyebilir, Aya Yorgi tepesinin güney yamacında bulunan İlk Çağ Tiyatrosu’nun kalıntılarını gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca Evliya Çelebi’nin de değindiği Eski Türk Hamamı’nı ziyaret edebilir, Çekiciler çarşısından yörenin kendine özgü hediyeliklerinden alabilirsiniz.

Konaklama

Amasra yıl içerisinde pek çok turisti ağırladığı için konaklama imkanları da gayet geniştir. Oteller, pansiyonlar ve apartlar müşterilerin hizmetine sunulur. Uygun ücretler ile bölgenin tadını çıkarırken konforlu odalarınızda huzuru bulabilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

SAFRANBOLU TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Doğanın ve Tarihin İçinde Kaybolmak İsteyenler İçin; Odunpazarı

Doğanın ve Tarihin İçinde Kaybolmak İsteyenler İçin; Odunpazarı

Odunpazarı, Anadolu’da sadece Türklerin kurduğu önemli şehirlerdendir. Geleneksel Türk...

Binlerce Yıllık Kültürlerin Bekçisi-Beypazarı

Binlerce Yıllık Kültürlerin Bekçisi-Beypazarı

Beypazarı, Roma döneminde, İstanbul'u Ankara ve Bağdat'a bağlayan önemli ...

 

Tüm tatil bölgeleri »
Yasal Uyarı:
Bu site Safranbolu'yu tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. safranboluotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Uludağ Turları
Kayak Turları