A+ A A-

Kanyonlarda Rafting Yapmanın Keyfine Varın

Rafting Nerede YapılırSafranbolu tarihi evleri, yöresel lezzetleri ve hediyelik eşyalarının yanında eşsiz doğasıyla da meşhurdur. Bölgeye geldiğinizde hayran kalacağınız manzarası, yaylaları ve piknik alanları ile sizi karşılayan ilçede ayrıca kanyonlar spor yapma ihtiyacınızı karşılar.

Bölgede bulunan kanyonlarda rafting, su kayağı yapmanız mümkün olurken çevrelerinde yer alan kayalar tırmanışlar için uygun yapıya sahiptir. Safranbolu’nun eşsiz güzelliği içinde yer bulan kanyonlara ulaşımın kolay olması günübirlik gezileriniz için ideal olacaktır.

Safranbolu’daki ünlü kanyonlar ise:

Tokatlı Kanyonu: Safranbolu sınırları içinde yer alan Tokatlı Kanyonu Hızar Çayı’nın yatağındaki kireç taşlarının aşındırması sonucu oluşmuştur. Ünlü Safranbolu evlerinin olduğu Bağlar mahallesinden başlayarak Tokatlı Köyü’nün doğusuna kadar uzanan kanyon üzerinde taş köprüler ve İnce Kaya su kemeri yer alır.

Rafting yapmaya elverişli olan Tokatlı Kanyonu’nun bazı bölgelerinde yüzmek de mümkün hale gelir. İlçede bulunan üç kanyondan en ilgi çekicisidir.

Şeker Kanyonu: Şeker Kanyonu Karabük – Yenice Karayolu mekiinden başlar ve toplamda 6,5 km’lik uzunluktadır. 4,5 km’lik kısım kanyon geçişine izin verse de zorlu parkurlar ve daralmalar ile bazı yerlerde rafting yapmak imkansız hale gelmektedir. 100 metre yükseklikten başlayan kanyon 250 metreye kadar yükselir. Siz de burada kiralanan araçlarla rafting yapabilir, eğlenceli anlar geçirebilirsiniz.

Sakaralan Kanyonu: Safranbolu’nun yakınında bulunan Düzce ve Sırçalı kanyonları ile birlikte yürüyüş güzergahı özelliği gösteren Sakaralan Kanyonu Konarı – Yazköy arasında diğerleri ile birleşir. Muhteşem doğa güzellikleri ile dolu bu mevkide siz de güzel anlar yaşayabilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

SAFRANBOLU TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Doğanın ve Tarihin İçinde Kaybolmak İsteyenler İçin; Odunpazarı

Doğanın ve Tarihin İçinde Kaybolmak İsteyenler İçin; Odunpazarı

Odunpazarı, Anadolu’da sadece Türklerin kurduğu önemli şehirlerdendir. Geleneksel Türk...

Binlerce Yıllık Kültürlerin Bekçisi-Beypazarı

Binlerce Yıllık Kültürlerin Bekçisi-Beypazarı

Beypazarı, Roma döneminde, İstanbul'u Ankara ve Bağdat'a bağlayan önemli ...

 

Tüm tatil bölgeleri »
Yasal Uyarı:
Bu site Safranbolu'yu tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. safranboluotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Uludağ Turları
Kayak Turları