A+ A A-

Yaşamın Kaynağına Yapılan Kültür Gezileri

Mağara Gezisi NedirMağara gezisi insanların ilk yaşam yerleri olan mağaraların gezilip görülmesi üzerine kurulan ve bireysel ya da tur şirketleri ile yapılan kültür etkinlikleridir. Paleolitik çağlardan bu yana insanlar ve diğer canlı türleri tarafından ev olarak kullanılan bu mekanlar insanoğlunun hayat merkezleri olmuştur. İlk sanat ürünleri bile buralarda verilmiştir.

Toprak ve kayaç oluşumları genç yapılı olan ülkemizde çok sayıda mağara bulunmaktadır. Türkiye’de yaklaşık 35 bin ila 40 bin adet mağaranın bulunabileceği tahmin ediliyor. Bu mağaraların büyük bölümü, Muğla, Antalya, Isparta, Burdur, Konya, Karaman, İçel ve Adana gibi kentleri içine alan Batı ve Orta Toros dağları bölgesinde yer alır.

Mağaracılık ya da geziler ise ekip halinde yapılan, çeşitli güvenlik malzemeleri kullanılan spor olarak da adlandırabileceğimiz etkinliklerdir. Safranbolu’da da düzenlenen turlar ile mağara gezileri yapılabilir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

SAFRANBOLU TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Doğanın ve Tarihin İçinde Kaybolmak İsteyenler İçin; Odunpazarı

Doğanın ve Tarihin İçinde Kaybolmak İsteyenler İçin; Odunpazarı

Odunpazarı, Anadolu’da sadece Türklerin kurduğu önemli şehirlerdendir. Geleneksel Türk...

Binlerce Yıllık Kültürlerin Bekçisi-Beypazarı

Binlerce Yıllık Kültürlerin Bekçisi-Beypazarı

Beypazarı, Roma döneminde, İstanbul'u Ankara ve Bağdat'a bağlayan önemli ...

 

Tüm tatil bölgeleri »
Yasal Uyarı:
Bu site Safranbolu'yu tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. safranboluotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Uludağ Turları
Kayak Turları