A+ A A-

Safranbolu Kamp Alanları

Safranbolu Kamp AlanlarıSafranbolu tarihi binaların restorasyonu ile hizmete açılan otelleri, pansiyonları ve apartlar dışında bir diğer konaklama imkanı olarak kamp alanlarını sunuyor. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Karabük’ün bu şirin ilçesi yemyeşil yaylaları ile doğa ile bütünleşerek geçirebileceğiniz eğlenceli anlar sunuyor.

Karadeniz bölgesinde yer alması ve kanyonlardan, mağaralara kadar zengin doğal güzelliklere sahip olması sebebiyle Safranbolu dolu dolu bir tatil geçirmeniz için her türlü olanağı sağlıyor. Orman alanlarını da içeren yaylalarında yeşilin her tonunu görürken hafif esen rüzgarı eşliğinde çayınızı yudumlayabileceksiniz. Bölgedeki yükselti sebebiyle de dağ yürüyüşleri, tırmanma gibi spor aktivitelerine de imkan bulabilirsiniz. Herhangi bir istenmeyen durumda ise kamp alanınıza yakın yayla evlerinden yardım sağlayabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.


Ulu Yayla Kamp Alanı: Safranbolu’ya 50 km Ulu Yayla kamp alanı 7 km uzunluğa sahiptir. 1200 metre yüksekliğe sahip olan yaylada özellikle yaz ayları yerli ve yabancı turistler kamp yapma olanağı elde ederler. Ayrıca Ulu Yayla her Ağustos sonunda kendi adıyla anılan şenliklere ev sahipliği yapar.

Ulu Yayla Kamp AlanıGür ormanların içinde bulunan gölet kenarında ve içinden yer altı nehrinin geçtiği mağaralarda konaklayabileceğiniz gibi, çadırınızı ve malzemeleriniz alıp yemyeşil çimenlere kendinizi bırakabilirsiniz. Arıt Dağları ile orman içlerinde yabani hayvanlara rastlayabilirsiniz. Avcılık yasak olduğu için doğal ortamlarında rahatça dolaşan bu hayvanları gözlemlemek sizler için farklı bir deneyim olacaktır.

Ayrıca atla doğa gezileri ve bisiklet turları da yapmanız mümkün. Yayla çevresinde yer alan evlerde oturan Safranbolu’nun misafirperver halkının her türlü yardımına başvurabilirsiniz. Cennetten bir köşe olarak niteleyebileceğimiz Ulu Yayla sizleri de doğal hayatın merkezinde ve tertemiz havası ile unutamayacağınız zamanlar geçirmeye davet ediyor.

Adres: Akkişi mevkii Safranbolu/Karabük


Sarıçiçek Yaylası Kamp Alanı: Sarıçiçek Yaylası Safranbolu’ya 8 km uzaklıkta yer alır. 1700 metre yüksekliğe sahip olan yayla ormanlarla kaplı çevresi ve yeşilin her tonunu barındıran alanları ile oldukça zengin bir doğal yapıya sahiptir.

Sarı Çiçek Yaylası Kamp AlanıSarıçiçek Yaylası kamp alanında çadır kurup akşamları ateş yakarak muhabbet etmek ve sabahları mis gibi havasını içinize çekerek kahvaltınızı yapmak hayal değil. Özellikle doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz uygun bölgeler ve dağ bisikleti ya da atla yapılacak geziler sizlere farklı bir tatil yapmanın yolunu açıyor.

Şehrin gürültüsünden uzak, doğa ananın kucağında, zor yaşam şartları ile geçireceğiniz birkaç gün işinizin ve günlük hayatınızın stresinden sizi uzaklaştıracak ve kendinizi dinlemenizi sağlayacaktır. Dağcılık merakınızı da gidermenizi sağlayacak yükseklikteki Sarıçiçek Yaylası’nda kamp yapmak ve dinlenmek için yapmanız gereken çantanızı sırtınıza alıp yollara düşmek.

Adres: Hızar Mağarası mevkii Safranbolu/Karabük

 

 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

SAFRANBOLU TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Doğanın ve Tarihin İçinde Kaybolmak İsteyenler İçin; Odunpazarı

Doğanın ve Tarihin İçinde Kaybolmak İsteyenler İçin; Odunpazarı

Odunpazarı, Anadolu’da sadece Türklerin kurduğu önemli şehirlerdendir. Geleneksel Türk...

Binlerce Yıllık Kültürlerin Bekçisi-Beypazarı

Binlerce Yıllık Kültürlerin Bekçisi-Beypazarı

Beypazarı, Roma döneminde, İstanbul'u Ankara ve Bağdat'a bağlayan önemli ...

 

Tüm tatil bölgeleri »
Yasal Uyarı:
Bu site Safranbolu'yu tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. safranboluotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Uludağ Turları
Kayak Turları